Yozgat Bozok Üniversitesi

İNTİHAL VERİTABANLARI

IThenticate

Kullanma Kılavuzu

 

 iThenticate Yardım Sayfası
 

iThenticate Help Page

İntihali engellemek amacıyla akademik yayınların değerlendirilmesi ile ilgili kapsamlı bir içeriğe sahiptir. Programı kullanmak isteyen en az doktorasını tamamlamış değerli akademisyenlerimizin "kutuphane@bozok.edu.tr" ya da "kutuphane@yobu.edu.tr" adresine taleplerini ileten bir mail ile isim, soy isim, birim, görev/unvan ve bozok uzantılı mail adres bilgilerini bildirmeleri gerekmektedir. 

Ayrıca kurumların sınırlı sayıda doküman sunma(submit) hakkı bulunmaktadır. Ithenticate hesaplarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz fakat yıl boyunca kotayı aşmamamız için dikkatli davranarak, hesaplarınızdaki submit kısmını kontrol etmelisiniz. 

İntihal.Net

Kullanma Klavuzu (TR)

 

Kullanma Klavuzu (ENG)

Akademik İntihal (www.intihal.net), akademik çalışmalardaki benzerlik oranını tespit etmek için Türkiye’de üretilmiş yerli bir programdır. Birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş, internet tabanlı bir benzerlik tespit ve raporlama yazılımıdır. 

İntihal.net herhangi bir kullanıcı sayısı veya tarama sayısı sınırı olmadan kullanılabilir. İntihal.net’de doküman tipi sınırlaması olmaksızın öğrenci ödevi, yüksek lisans tezi, doktora tezi veya makale/bildiri taraması yapılabilir. Belgenizin otomatik olarak depoya eklenmesi problemini yaşamadan rahatlıkla benzerlik testi yapabilirsiniz. 

 

NOT: Hesap oluşturma işlemleri kullanıcılar tarafından İntihal.Net veri tabanı giriş ekranında yer alan "Bireysel Kayıt" formunu doldurarak oluşturulmalıdır. Ücretsiz kullanım için hesap oluşturma işlemi sırasında kurumsal e-posta adresinin kullanılması zorunludur. 

Turnitin

Kullanma Kılavuzu

 

Turnitin (Originality Check) Yardım Sayfası

 

Turnitin (Originality Check) Help Page

 

Öğrenci Olarak Kullanım Sağlamak İçin Kayıt Kılavuzu

 

Dosya Yükleme ile ilgili son güncelleme semineri  (Passcode: !+nFbh6G)

 

Öğrenci ödev ve projelerinin kontrolünü sağlamak, intihalleri ve usulsüz alıntıntıları engellemek amacıyla kullanılır. Program, makale, ödev ve benzeri çalışmaları, internet veri tabanları ve daha önce programa yüklenmiş olan dokümanlarla karşılaştırarak aralarındaki benzerlik yüzdelerini hesaplar. 

Programı kullanmak isteyen değerli akademisyenlerimizin "kutuphane@bozok.edu.tr" ya da "kutuphane@yobu.edu.tr" adresine taleplerini ileten bir mail ile isim, soy isim, birim, görev/unvan ve bozok uzantılı mail adres bilgilerini  bildirmeleri gerekmektedir.