Yozgat Bozok Üniversitesi

E-DERGİLER

DergiPark DergiPark, TÜBİTAK ULAKBİM çatısı altında, Türkiye'de yayınlanan akademik dergiler için elektronik ortamda barındırma ve editoryal süreç yönetimi hizmeti sunan online dergi platformudur.
Directory of Open Access Journals (DOAJ) DOAJ, dünyanın dört bir yanından çeşitli açık erişim dergilerinin kapsamlı bir dizinidir.  Doaj içerisinde 80 ayrı dilde, farklı disiplinlerde hizmete sunulan yaklaşık 20.000 dergi bulunmaktadır.
İdeal Online Süreli Yayınlar

İdealonline Süreli Yayınlar, Popüler ve Akademik Süreli Yayınları bir platform altında toplayan, kapsamlı bilgiye Türkçe kaynaklarda da ulaşılmasını sağlayan ve bunları okuyucuların hizmetine sunan veri tabanıdır.

İdealonline içerisinde Türk Dünyasının önde gelen dergileri de yer almaktadır. İçeriğinde 1.000+ Süreli Yayın, 17.000+ Arşiv Sayısı, 155.000+ Tam Metin Makale bulunmaktadır.

Piri Keşif Aracı Dergi Arama Modülü Piri Keşif Aracı Dergi Arama Modülü içerisinde mühendislik, eğitim, tıp, hukuk, psikoloji, fizik, coğrafya, tarih, mimarlık, ekonomi vs. gibi onlarca disiplin alanında binlerce dergiye erişim sağlayabilirsiniz.
TR-DİZİN TR Dizin; Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler temel konularında, Diş Hekimliği, Eczacılık, Mühendislik, Temel Bilimler, Sağlık Bilimleri, Veterinerlik, Sosyal ve Beşeri Bilimler alt konu alanlarında dergilerden oluşmaktadır. Dizinde yer alan dergilerin makalelerine ait bibliyografik bilgilerin (makale adı, yazar, öz vs.) yanı sıra makale tam metinlerine de erişilebilmektedir.