Yozgat Bozok Üniversitesi

ETKİNLİKLER

UpToDate Advanced Veri Tabanı Kullanıcı Eğitimleri

Üniversitemizin Değerli Mensupları,

 

UpToDate aboneliğiniz kapsamında platform içerisinden ayrı bir modül olarak erişiminize açık olan; interaktif tedavi algoritmaları ve laboratuvar monograflarına da erişebileceğiniz en gelişmiş üst versiyon: “Advanced” eğitimine davetlisiniz!

 

Kayıt için linkler:

 

17 Temmuz Çarşamba 12:30       https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZIsdO6hpzIsHNeatX5NgV6OFH0XpHayKnZV

24 Temmuz Çarşamba 12:30       https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZclc-CspjgoGdV8FFxwfbU1aDCbUfQ5h9cP

31 Temmuz Çarşamba 12:30       https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZ0tdO6hqDgiEtSx3-5Q35WccBm8OPFHGn32

 

 

UpToDate veri tabanı, 25 Uzmanlık alanında,7500’den fazla uzman doktor tarafından hazırlanan 12.800’den fazla konu içeriğine erişim sunmakta olan kanıta dayalı bir klinik karar destek sistemidir.
UpToDate; sürekli güncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüzü ile dünyanın en çok kullanılan klinik bilgi kaynakları arasında yer almaktadır. Doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanmasi ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır.

 

UpToDate Advanced standartlaştırılmış klinik kararlar oluşturmak için UpToDate’in klinik uzmanlığından ve editoryal süreçlerinden yararlanır. Özel bir durum yoksa aynı hastalığı bulunan hastalara uygulanan farklı tedavi yöntemleri; bireysel hasta sonuçlarını, sağlık maliyetlerini ve halkın genel sağlığını olumsuz yönde etkiler. Bu global bir problemdir.

 

UpToDate Advanced, aynı hastalığı bulunan hastalara uygulanan farklı tedavi yöntemlerini azaltmak, standartlaştırılmış klinik kararlar oluşturmak ve klinik etkinliği arttırmaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

 

UpToDate® Pathways spesifik klinik sorular ile ilgili uygun klinik kararların alınmasına yardımcı nitelikteki interaktif kılavuzları içermektedir.

 

Lab Interpretation™— Normal sınırların dışındaki laboratuvar sonuçlarının hızlıca yorumlanmasına ve sonraki adımların belirlenmesine yardımcı olan monografileri erişime sunmaktadır.

 

UpToDate Advanced içerisinde yer alan kanıta dayalı interaktif UpToDate Pathways kılavuzları ve normal sınırların dışındaki laboratuvar sonuçlarını hızla yorumlamak ve sonraki adımları seçmek için kullanılan Lab Interpretation monografileriyle klinisyenlerin klinik kararları desteklenmektedir.

 

Bilginize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

--

Yozgat Bozok Üniversitesi

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

3.07.2024 09:22